8. Warszawskie Targi Książki 2017
18 - 21 maja 2017

 

 

 WTK 2017 Plakat

 

Konferencja prasowa 8. Warszawskich Targów Książki i najważniejsi niemieccy goście WTK

19 kwietnia, o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w pierwszej konferencji prasowej WTK (Pałac Prymasowski, ul. Senatorska 13/15 w Warszawie). O programie Gościa Honorowego

8. Warszawskich Targów Książki – Niemiec, opowiedzą przedstawiciele organizatorów jego wystąpienia: Frankfurckich Targów Książki i Instytutu Goethego.

Już dziś możemy zdradzić, że naszym gościem będzie noblistka Herta Müller, a także Charlotte Link, autorka wielu bestsellerowych powieści. W skład silnej reprezentacji przedstawicieli literatury niemieckiej wejdą także m.in.: Wolfgang Bauer, Artur Becker, Jakob Hein oraz Alice Pantermüller i Daniela Kohl. W programie nie zabraknie debat na ważne i nie tylko literackie tematy, spotkań branżowych oraz warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także możliwości spotkania i poznania oferty niemieckich wydawców - na stoisku Gościa Honorowego będzie obecnych ponad 60 wystawców i zaprezentowanych zostanie 800 tytułów.

 

Panel DiK Rozmowa 2 Zaprosz na FACEBOOKA 19.05.2017
WTK 20178. WTK - nasi wystawcy

Z radością informujemy, że w gronie wystawców 8. Warszawskich Targów Książki znalazło się blisko 70 wydawców naszego Gościa Honorowego – Niemiec, a także m.in. wydawcy z: Argentyny, Australii, Belgii, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Peru, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Pełna lista wystawców 8. Warszawskich Targów Książki jest już dostępna na naszej http://www.targi-ksiazki.waw.pl/lista-wystawcowNie ma WTK bez książek naukowych i akademickich

Ważne miejsce na Warszawskich Targach Książki, jak zawsze, zajmuje książka naukowa i akademicka. Przed nami już 11. edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które od pięciu lat stanowią nierozłączną część WTK. Wydarzenie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, przy wykonawczej pomocy Murator EXPO.

Wszystkich miłośników książek akademickich i naukowych zapraszamy do Biznes Klubu na poziomie Promenady. Tam swoją ofertę zaprezentują między innymi: Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata, Towarzystwo Naukowe KUL, Uniwersytet Warszawski, Wydawnictwa AGH, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Wydawnictwa Uczelniane UTP w Bydgoszczy, Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydawnictwo Naukowe UKSW, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydawnictwo UWM Olsztyn, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Ważnym wydarzeniem każdej edycji Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, obejmujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze oraz tłumaczenia. Zwycięzcy poza dyplomami, pierwszy raz w historii konkursu, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO.

Zachęcamy wszystkich polskich wydawców do przesyłania swoich propozycji, na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia! Więcej o konkursie: http://www.muratorexpo.pl/targi/academia/konkurs-academia/


Zapraszamy księgarzy i bibliotekarzy

Warszawskie Targi Książki to miejsce wielu literackich premier i interesujących spotkań branżowych. Warto tu być, by poznać nowości wydawnicze i wziąć udział w spotkaniach i seminariach dot. tematów ważnych dla ludzi książki. Zapraszamy księgarzy i bibliotekarzy! Informujemy, że bezpłatna rejestracja możliwa jest do 16 maja, wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą formularza na stronie www.twojbilet24.pl Przypominamy, że w czasie trwania Targów nie prowadzimy rejestracji.


Katalog Książek WTK OnLine

Dostępny OnLine Katalog Książek 8. Warszawskich Targów Książki to kolejna odsłona wspólnego projektu Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego (twórcy Bazy LibriKo) i firmy Murator EXPO (organizatora wykonawczego Warszawskich Targów Książki). Prace nad Katalogiem Książek OnLine tegorocznej edycji WTK trwają, katalog będzie zaktualizowany z końcem tygodnia, w oparciu o listę tegorocznych wystawców WTK i zasoby Bazy Libriko (szczegóły pod adresem adresem wtk.libriko.pl).

Tuż po Świętach, zachęcamy wszystkich wydawców do zapoznania się z Katalogiem i sprawdzenia, czy pozycje, które zamierzają Państwo zaprezentować na Targach, są w nim umieszczone i opisane. Jeśli zauważą Państwo braki, ich uzupełnienie przed Targami będzie możliwe, jeśli Biblioteka otrzyma brakujące pozycje jako egzemplarz obowiązkowy z dopiskiem: 8. Warszawskie Targi Książki. Warto podkreślić, że udostępnienie informacji o Państwa książkach prezentowanych na WTK w Katalogu Książek OnLine jest bezpłatne.

Liczymy, że Katalog, dla wydawców, będzie dodatkowym narzędziem informacji i promocji a gościom, odwiedzającym Targi, ułatwi zapoznanie się z ofertą wystawców i dotarcie do stoisk, na których znajdują się poszukiwane pozycje. Z Katalogu można będzie korzystać na terenie WTK w punktach informacji Targowej oraz OnLine pod adresem wtk.libriko.pl.


Trwa rejestracja na spotkania i warsztaty dla grup dzieci i młodzieży

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej na 8. Warszawskie Targi Książki. Wszyscy zainteresowani odwiedzeniem targów oraz udziałem w zajęciach mogą się już zarejestrować, by mieć możliwość bezpłatnego wstępu i uczestnictwa w warsztatach na 8. WTK w czwartek i piątek (18 i 19 maja).
Pełny program działań adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej dostępny jest na naszej stronie:
http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program_dla_dzieci_i_mlodziezy_2017

Rejestracja prowadzona jest do dnia 8 maja, wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą formularza dostępnego na stronie twojbilet24.pl

________________________________________

Więcej informacji:
www.targi-ksiazki.waw.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*   *   *   *

*   *   *

 

 

7. Warszawskie Targi Książki 2016 – podsumowanie Honorowy Patronat PTWK

2. WTK 2016 Baner

 

 

 

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w tegorocznych Warszawskich Targach Książki i wspaniałą atmosferę, którą współtworzyli Państwo wraz z czytelnikami.
Przez cztery dni gościliśmy 815 wystawców z 25 krajów i ponad 72 tysiące publiczności.

Przedstawiamy podsumowanie 7. Warszawskich Targów Książki 2016.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję WTK 2017, która odbędzie się w dniach:
18 – 21 maja 2017 roku. 

 

 

 

*   *   *   *

*   *   *

 

 

 

 

7. Warszawskie Targi Książki 2016 – Konferencja prasowa

 

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów i partnerów na konferencję prasową, która odbędzie się tradycyjnie we wtorek poprzedzający Targi – 17 maja, o godz. 11.00. I tym razem miło nam będzie gościć wszystkich zainteresowanych w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.

 

WTK 2016 Wielkie otwarcieNagy megnyitás czyli wielkie otwarcie

Tradycji uczynimy też zadość w czwartek, w pierwszy dzień Targów, które zainaugurujemy jak zwykle w samo południe, tym razem wraz z naszym szacownym Gościem Honorowym – Węgrami i równie znakomitym Gościem Specjalnym – Barceloną i literaturą katalońską, a także w towarzystwie wspaniałych przedstawicieli z kraju i zagranicy. Uroczystość uświetni wręczenie Honorowej Nagrody Warszawskich Targów Książki IKAR. Otwarcie odbędzie się tym razem w sali Warszawa (poziom 2 na Stadionie).

Zaproszeni wystawcy i partnerzy wezmą też udział w czwartkowy wieczór w przygotowanym przez Gościa Honorowego w Teatrze Polskim spektaklu słowno-muzycznym, inaugurującym jednocześnie Rok Kultury Węgierskiej w Polsce. W programie w reżyserii Csaby Káela, dyrektora naczelnego Pałacu Sztuki w Budapeszcie wystąpią wybitni artyści węgierskich scen muzycznych, a także pisarze.

Branżowe święto

Szczególnie przez dwa pierwsze dni Targów ich organizatorzy wraz z partnerami mają wiele inspirujących propozycji dla środowiska branżowego, poświęconych poszczególnym grupom zawodowym i zagadnieniom.

Wśród nich znajdą się m.in. organizowane przez Polską Izbę Książki warsztaty dla księgarzy oraz dyskusja o wpływie portali czytelniczych na czytelnictwo. Do dyskusji „Literatura, czytelnictwo, promocja – doświadczenia i dobre przykłady znad Dunaju i Wisły” zaprosi także Gość Honorowy – Węgry. Biblioteka Narodowa pomoże zapoznać się z serwisem dla wydawców i księgarzy e-ISBN, pokaże efekty przeorientowania jednej z najważniejszych warszawskich księgarń w oparciu o rozwijane na świecie systemy. Wśród punktów programu poświęconych księgarzom znajduje się również spotkanie „Instrukcja przetrwania dla księgarza: księgarnia jako centrum kultury lokalnej społeczności”.

Będą też prezentacje najciekawszych kampanii i narzędzi promujących książki w mediach elektronicznych, jak np. „lubimyczytac.pl” czy „Projekt MICROSITE by Legimi”. Na spotkanie o praktycznych aspektach prawa autorskiego w dobie cyfrowej zaprosi Biblioteka Analiz, a przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek opowiedzą o mitach w prawie autorskim. W ramach Salonu „Literacka Ukraina” odbędzie się panel dyskusyjny „Rynek Książki w Polsce i na Ukrainie – wymiana doświadczeń i perspektywy rozwoju". Wydawcy będą mogli skorzystać nie tylko z obecności licznych wystawców z Ukrainy, ale także z Katalonii i Węgier. Węgierscy wydawcy i krytycy literaccy zachęcą polskich kolegów do rozmowy o tym, co warto przeczytać, co przetłumaczyć i co trzeba wydać. W promowaniu innych literatur niebagatelną rolę odgrywają agenci literaccy, którzy rozmowy biznesowe będą prowadzić w Salonie Agentów w Biznes Klubie. Wydawcy, którzy zainteresują się przekładem obcej literatury, mogą na WTK zasięgnąć informacji na temat pozyskania grantów na tłumaczenia literackie w ramach Programu Kreatywna Europa Instytutu Adama Mickiewicza. W kontekście relacji wydawca-tłumacz organizatorzy Targów szczególnie liczą na duże zainteresowanie wydawców nową Nagrodą Lew Hieronima przyznawaną przez Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury – wyróżnieniem dla wydawcy najbardziej przyjaznego tłumaczom. Doświadczeniem z polskimi kolegami podzielą się węgierscy tłumacze biorący udział w dyskusji pt. „Żaden mały język”. Interesująco zapowiada się też kataloński program dla profesjonalistów, który ma na celu inicjowanie i wspieranie współpracy między polskimi i katalońskimi wydawcami i agencjami literackimi. W tym celu Instytut Rajmunda Llulla wsparł uczestnictwo w Targach trzech katalońskich podmiotów branżowych: SalmaiaLit, La Galera, Llegir en catala.

W kontekście edukacyjnym i wydawniczym ciekawie brzmi tytuł spotkania organizowanego przez vm.pl: „Elektroniczna diagnoza edukacyjna – mierzenie postępów w nauce jako produkt na rynku wydawniczym”. Na WTK nie zabraknie też jak zwykle warsztatów metodycznych dla nauczycieli (Nowela).

Bibliotekarze będą mogli natomiast wziąć udział w kilkugodzinnej konferencji organizowanej przez WPEK, WCIES i SBP pt. „EduAKCJA – biblioteka – usłyszeć i zobaczyć literaturę”. Biblioteka Narodowa zaprosi do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczania ACADEMICA, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej, a także cyfrowym zasobem zbiorów Książnicy polona.pl.

Nowością na Targach będzie projekt Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających WTK, a jednocześnie dziękując Wydawcom za przekazywane Bibliotece od wielu lat egzemplarze obowiązkowe, podjęła wysiłek przygotowania katalogu on-line Targów zawierającego informacje o publikacjach książkowych wystawców (zarówno bieżących, jak i wydawanych w przeszłości). Katalog uruchomiony zostanie w oparciu o jedno z najnowocześniejszych narzędzi informatycznych służących do przeszukiwania baz bibliograficznych, dzięki któremu użytkownik może w łatwy sposób odnajdywać informacje posługując się różnymi kryteriami (m.in. autor, tytuł, nazwa wydawcy, dziedzina wiedzy). Katalog będzie dostępny na stanowiskach komputerowych w punktach Informacji Targowej oraz on-line. Jego podstawę stanowi prowadzona przez Bibliotekę Baza Polskiego Rynku Wydawniczego „LibriKo”, zawierająca informacje o około 80% książek, jakie ukazały się w Polsce po 1997 roku (szacunek na podstawie danych statystycznych „Ruch Wydawniczy w Liczbach” opracowanych przez Bibliotekę Narodową oraz „Polski Rynek Książki” przygotowanego na zlecenie Instytutu Książki). Baza budowana jest niemal w 100% w oparciu o opisy książek trafiające do Biblioteki na podstawie ustawy z dnia 7 listopada 1996 r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych.

Więcej na stronie targów: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

Dział Sprzedaży

Teresa Wieczorek
Koordynator ds. Sprzedaży
tel.: 22 829 66 86
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Sałkowski
Dyrektor ds. Sprzedaży
tel.: 22 829 66 69
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dział Marketingu

Dorota Sadowińska-Rzepka

Koordynator Projektu
tel.: 22 829 66 65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Lipska
Samodzielny Specjalista ds. Marketingu
tel.: 22 829 66 78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Ziemiańska

Dyrektor ds. Marketingu
tel.: 22 829 66 96
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator ds. Programowych 

Tadeusz Górny

tel.: 696 453 342
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

*   *   *   *

*   *   *

 

 

 

 

7. Warszawskie Targi Książki 2016 – Spotkajmy się na Targach

 

 

Ważniejsza komunikacja niż informacja

„Wiara w to, że istnienie siedmiu miliardów internautów pozwoli nam wzajemnie się zrozumieć, jest polityczną iluzją (…). Jestem pewny, że o ile wiek XX był wiekiem rewolucji informatycznej, o tyle głównym wyzwaniem wieku XXI będzie właśnie ocalenie komunikacji. (…) To proste. Informacja to przekaz, komunikacja to relacja.” – stwierdził w wywiadzie dla Kultury Liberalnej jeden z francuskich gości tegorocznych Targów Dominique Wolton.

Warszawskie Targi Książki są przede wszystkim miejscem komunikacji oraz wymiany myśli i doświadczeń. Panuje tu pluralizm światopoglądowy – poruszamy aktualne, ważne tematy z różnej perspektywy, ale też wydobywamy na światło dzienne, wbrew tendencjom mediów, te mniej dostrzegane. Do rozmowy z publicznością zapraszamy największych współczesnych pisarzy i myślicieli, a także autorów jeszcze nieodkrytych.


3. WTK 2016 Spotkajmy sie na targach
Książki i autorzy z różnych zakątków świata

Międzynarodowy wymiar Targów podkreśla obecność ponad 200 zagranicznych wystawców z 23 krajów: Austrii, Australii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Niemiec, Rumunii, Słowacji, USA, Szwajcarii, Szwecji, Chin (Tajwanu), Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Wyjątkowy dwugłos na tegorocznych Targach wprowadzają goście z dwóch mniej znanych u nas obszarów językowych: Gość Honorowy - Węgry oraz Gość Specjalny - Barcelona i literatura katalońska. Literaturę i kulturę madziarską zaprezentują autorzy, m.in.: Antal Bayer, Johanna Bodor, Lajos Grendel, János Háy, Imre Kinszki, Csaba György Kiss, Noémi Kiss, István Kovács, István Pion, Géza Röhrig, György Spiró, Mihály Szajbély, Andrea Tompa, Krisztina Tóth, László Valuska, Endre László Varga i Teresa Worowska. Obok spotkań z autorami planowane są również panele dyskusyjne i wieczory literackie, opatrzone przez organizatorów intrygującymi tytułami: „Żaden mały język – panel poświęcony tłumaczom”, „Randka ze współczesną literaturą”, „Literatura, czytelnictwo, promocja”, „Książki dla dzieci na Węgrzech”, „Żydzi, Węgrzy, Europejczycy – klasycy i współcześni”, „Centra i peryferie – wieczór autorów współczesnych” i „Białe plamy – szare strefy”.


4. WTK 2016 Kalejdoskop kultur

 

 

Program rozmów z katalońskimi autorami brzmi równie zachęcająco: „Barcelona scenerią literackiej wyobraźni”, „Codzienni bohaterowie: przekraczanie własnych granic”, „Narastający Ból: młodzież, książki, konflikty”, „Literatura i relacje międzyludzkie”, „Muzyka i literatura”, „O Klasykach”, „Odkrywając katalońską poezję”, „Literatura i dziennikarstwo”, „Na skraju tego, co rzeczywiste. Kryminał, fantasy, sci-fi” i „Portrety rodzinne”. Gośćmi spotkań będą między innymi: Sebastia Alzamora, Blanca Busquets, Jaume Cabré, Jenn Díaz, Rafel Nadal, Marc Pastor, Jordi Puntí, Care Santos, Marius Serra oraz Jordi Sierra i Fabra. Wśród ciekawostek i wyjątkowych atrakcji znajdzie się między innymi panel dyskusyjny „Literatura i piłka nożna”, w której pisarz i zagorzały kibic Jordi Puntí porozmawia z Carlesem Vilarrubím, wiceprezesem klubu FC Barcelona o literackim i kulturowym wymiarze piłki nożnej. Planowany jest także konkurs literacki współorganizowany ze szkółkami FC Barcelony w Warszawie.

Na Targach gościmy też silną frańkońską reprezentację, w skład której wchodzą autorzy z różnych stron świata: Algierii, Francji, Haiti, Kanady, Maroka, Turcji, Walonii-Brukseli: Pierre Assouline (Akademia Goncourtów), Tahar Ben Jelloun (Akademia Goncourtów), Elisabeth Carrier, Barbara Constantine, Paul Colize, Nedim Gürsel, Hermann (Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme w 2016 r.), Georges Mink, Boualem Sansal (Grand Prix Akademii francuskiej dla najlepszej powieści w 2015 r.), Lyonel Trouillot i wspomniany już Dominique Wolton.


Nie lada gratką dla miłośników kryminałów będzie spotkanie z duńskimi przedstawicielami tego gatunku, jak: Michael Katz Krefeld, A.J. Kazinski oraz Lotte & Soren Hammer. Odwiedzi nas również gwiazda niemieckiego kryminału Nele Neuhaus, której kariera wiodła od „self-publishingu” na szczyty list bestsellerów. Dla czytelników, którzy podobnie jak autorka sami chcieliby spróbować swoich sił na rynku książki i są zainteresowani właśnie „self-publishingiem”, czy też zawodem tłumacza nasi partnerzy przygotowali specjalne spotkania z doświadczonymi tłumaczami i wydawcami.

 

5. WTK 2016 otwieramy nowy sezon literacki

 

 

Wśród wydarzeń towarzyszących Targom szczególnie warto wymienić spotkania z brytyjskim historykiem i dziennikarzem Simonem Sebagiem Montefiore. Nie można też opuścić spotkania z niemieckim autorem bestsellerów z dziedziny filozofii i dziejów ludzkiej myśli Rüdigerem Safranskim. Godnym polecenia jest również wieczór z Barbarą Frischmuth, austriacką pisarką, która analizuje w swojej twórczości kondycję kobiety we współczesnym społeczeństwie i podejmuje problematykę międzykulturowości, integracji obcokrajowców oraz tolerancji wobec innych kultur. Ponadto polecamy spotkanie z amerykańską pisarką rosyjskiego pochodzenia Paulliną Simons.

Nie zabraknie również wątków wschodnich. O współczesnej koreańskiej rzeczywistości opowie przedstawiciel młodego pokolenia pisarzy południowokoreańskich Kim Young-ha. Na Targach pojawi się także temat ukraiński, który przedstawi m.in. ukraiński korespondent wojenny Sergiej Łojko. Goście Salonu Literackiego „Ukraina”, skupiającego aż 20 wydawców z Ukrainy, będą też szerzej dyskutować o perspektywach rozwoju rynku książki w Polsce i na Ukrainie.

W ramach towarzyszącego Targom Festiwalu Komiksowa Warszawa, któremu na Stadionie Narodowym poświęcony jest odrębny sektor, będzie można spotkać się z wieloma twórcami komiksu, m.in. z Hermannem Huppenem, znanym belgijskim rysownikiem i scenarzystą, tegorocznym laureatem Festivalu d'Angouleme.

Na autograf i chwilę rozmowy będzie można także liczyć u takich polskich pisarzy i autorów, jak: Zbigniew Białas, Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Mariusz Czubaj, Jacek Dehnel, Józef Hen, Jacek Hugo-Bader, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, Piotr Nesterowicz, Łukasz Orbitowski, Kazimierz Orłoś, Jerzy Pilch, Michał Rusinek, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Adam Wajrak, Adam Wiedemann, Janusz Leon Wiśniewski, Krzysztof Varga, Adam Zagajewski. Swoją obecność zapowiedziały również autorki, których książki cieszą się wyjątkową popularnością: Joanna M. Chmielewska, Manuela Gretkowska, Katarzyna Grochola, Ilona Łepkowska, Elżbieta Cherezińska, Mariola Pryzwan, Iwona Kienzler i Katarzyna Tubylewicz. Wśród gwiazd pojawią się także osobowości znane nam z mniej literackich kontekstów: Rafał Olbiński, Edward Lutczyn, Henryk Sawka i Marek Niedźwiecki.

Dzieci również będą miały okazję osobiście porozmawiać ze swoimi ulubionymi twórcami na stoiskach wydawnictw, m.in.: Grzegorzem Kasdepke, Bohdanem Butenko, Agnieszką Tyszką, Magdaleną Pinkwart, Moniką Kowaleczko-Szumowską czy Agnieszką Frączek. Szczególnie polecamy warsztaty literacko-rysunkowe w ramach towarzyszącego Targom Festiwalu Literatury dla Dzieci, a także warsztaty z belgijskim autorem Klaasem Verplancke, czy też z hiszpańskim twórcą komiksów Pau. W weekend na dzieci czekać będą znani aktorzy, czytający bajki. Trudniejsze tematy związane z dorastaniem poruszać będą Eve Ainstworth, Care Santos, Jordi Sierra i Fabra.

Drogowskazy dla czytelników

Tym, którzy poszukują w ofercie wydawniczej najciekawszych tytułów, polecamy na Targach spotkania poświęcone nagrodom literackim. To właśnie dzięki nim szybko można dotrzeć do najbardziej docenianych przez specjalistów książek ubiegłego roku, najlepszych reportaży, najpiękniejszej polskiej poezji, najciekawszych książek dla dzieci i młodzieży, ale też najpopularniejszej literatury rozrywkowej, czy lektury profesjonalnej.

Łącznie na „konkursową” część programu WTK i ACADEMII składa się ponad dwadzieścia wydarzeń, a wśród nich między innymi ogłoszenie nominacji do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej NIKE i Nagrody Literackiej GRYFIA, ogłoszenie laureatów Honorowej Nagrody Warszawskich Targów Książki IKAR, Międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Nagrody Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki w świecie, Nagrody w Konkursie za najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS, Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów, Nagrody Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz promocji czytelnictwa”, Nagrody Magellana za najlepszą książkę turystyczną, Lew Hieronima – wyróżnienie dla wydawcy najbardziej przyjaznego tłumaczom, My Company Polska Choice i Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Ponadto odbędą się tu rozstrzygnięcia 56. edycji Konkursu „Najpiękniejsze Książki Roku 2015” Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych „Wydawcy wybierają Drukarnie”  czy  Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bazgroł”.

Nowa strona Targów

O spotkaniach z autorami na stoiskach wydawnictw i innych wymienionych wydarzeniach można więcej dowiedzieć się z nowej, bardziej czytelnej strony Targów WTK: www.targi-ksiazki.waw.pl.

Tym, którzy już teraz chcą ominąć majowe kolejki po bilety na Targi, polecamy ich kupno w warszawskich salonach EMPIK. Zachęcamy też do korzystania z portalu twojbilet24.pl. Bilet kupiony drogą elektroniczną oferujemy w specjalnej, okazyjnej cenie. Przygotowaliśmy też niespodziankę – darmowy dostęp przez 14 dni do blisko 14 000 e-booków z księgarni LEGIMI.

Dzięki współpracy z organizatorami wystawy „Amsterdam polskich Żydów. Stare druki ze zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego okazanie biletu na Warszawskie Targi Książki upoważnia do bezpłatnego wstępu na wystawę prezentowaną w ŻIH im. Emanuela Ringelbluma przy ul. Tłomackie 3/5 w Warszawie.


GOŚĆ HONOROWY – WĘGRY

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/gosc_honorowy-wegry

 

GOŚĆ SPECJALNY – BARCELONA I LITERATURA KATALOŃSKA.

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/gosc_specjalny-barcelona

FRANKOFOŃSKĄ REPREZENTACJĘ

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-frankofonia

 

SPOTKANIACH Z AUTORAMI NA STOISKACH WYDAWNICTW

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-autorzy-alfabetycznie

 

PROGRAM 2016
http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program

 

TWOJBILET24.PL

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/27

 

Amsterdam polskich Żydów. Stare druki ze zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego”

http://www.jhi.pl/wystawy/35

 

Więcej na stronie targów: www.targi-ksiazki.waw.pl

 

 

Dział Sprzedaży

Teresa Wieczorek
Koordynator ds. Sprzedaży
tel.: 22 829 66 86
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Tomasz Sałkowski
Dyrektor ds. Sprzedaży
tel.: 22 829 66 69
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział Marketingu

Dorota Sadowińska-Rzepka
Koordynator Projektu
tel.: 22 829 66 65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Monika Lipska
Samodzielny Specjalista ds.
Marketingu
tel.: 22 829 66 78
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Agnieszka Ziemiańska
Dyrektor ds. Marketingu
tel.: 22 829 66 96
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynator ds. Programowych

Tadeusz Górny
tel.: 696 453 342
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

facebook znak